Дома Тикет на денот Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО

Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се три натпревари, два од групата Д и еден меч од групата Е. Веќе вообичаено, експертскиот тим за прогнозирање на Кладење.мк, составен од поранешните македонски репрезентативци Александар Васоски и Панче Ќумбев, повторно со анализи и предлози за денешните дуели.

Група Д: Хрватска – Чешка ( време: 18:00 ч. )

Хрватска не ме убеди и та не само на натпреварот со Англија туку и на предходните натпревари, дека е многу расположена за постигнување голови. Играат така некој чуден фудбал, без многу шанси, со посед, но без шанси. Чешка покажа со Шкотска дека знае да игра на резултат, така да би типувал на малце голови и нерешено.

ТИП: Хрватска – Чешка – Х и 0-2 @ 3.80 во 22Bet

Група Д: Англија – Шкотска ( време: 21:00 ч. )

Натпреварот меѓу Англија и Шкотска е големо островско дерби. Тука ќе нема калкулации и мислам дека Англија е кадарна да победи. Но мислам дека овде ќе има претпазлива игра од двете страно. Би типувал на победа на Англија, а и на овој меч не очекувам многу голови.

ТИП: Англија – Шкотска – 1 и 0-2 @ 3.30 во 22Bet

Група Е: Шведска – Словачка ( време: 15:00 ч. )

Двете репрезентации направија изненадување во првите свои натпревари на првенството. Швеѓаните одолеаа на нападите на Шпанците а Словаците ја победија Полска. Овде блага предност би им дал на Швеѓаните и би типувал победа за нив поради нивното искуство но и поради поквалитетниот тим што го имаат, барем според мене.

ТИП: Шведска – Словачка – 1 @ 1.93 во 22Bet

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 13.07.2021)

Наредниве неколку дена се посветени на европските купови каде што на менито ги имаме ревна…