Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар ремизираше на првиот тест против Каменица Саса

Вардар ремизираше на првиот тест против Каменица Саса

Денес Вардар го одигра првиот натпревар во подготовителниот период.

Проблемите во најтрофејниот македонски клуб доведоа до тоа Вардар во новата сезона да игра во втората лига. Денес Вардар го одигра првиот натпревар во подготовките, а противник беше Каменица Саса.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Како за контролен натпревар тренерите и на двете страни доста менуваа, така што најголем дел од фудбалерите и во двата тима добија шанса да бидат дел од натпреварот кој многу потсети на прволигашкиот сон кој го живеевме во минатиот век.

Натпреварот се играше на Градскиот стадион во Македонска Каменица.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …