Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар прв финалист во Купот на Македонија

Вардар прв финалист во Купот на Македонија

Тимот на Вардар е првиот финалист во Купот на Македонија откако денес беше совладан бранителот на тронот Металуг.

Вардар го победи Металург со 22:27, а во финалето ќе играат против подобриот од дуелот помеѓу Е.Пелистер и Бутел.

Најефикасен кај Вардар беше Чупиќ со шест гола, Јотиќ постигна Шест. На спротивната страна шест гола постигна Мартин Серафимов, еден помалку постигна Калугеровиќ. Голманите и на двете страни беа солидни, Ристовски запиша 11 одбрани, Дупјачанец 13.

Финалто на Купот се игра во сабота, а Вардар ќе игра за својот 14. Куп трофеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…