Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар од Саудиска Арабија се враќа со бронза и 150.000 долари

Вардар од Саудиска Арабија се враќа со бронза и 150.000 долари

Македонскиот и европски шампион Вардар денес во натпреварот за третото место на Супер Глоуб турнирот ја совлада Ал Вехда со 30:26.

Вардар со оваа победа од Саудиска Арабија се враќа со бронза и парична награда од 150.000 евра.

Ал Вехда имаше предност против Вардар се до 25-тата минута тогаш Вардар поведе со 14:13, а на полувреме се замина со резултат 16:16.

Вардар додаде гас во второто полувреме и отвори со серија од 5:0 и таа предност рутински ја сочува до крајот на натпреварот.

Чупиќ беше најефикасен со седум гола, а зад него следуваше Криштопанс со шест.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Анализа: Вечерва имаме дуел на „новата“ и „старата“ школа!

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже …