Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го победи Железничар, Комитите направија спектакл🎥

Вардар го победи Железничар, Комитите направија спектакл🎥

Најтрофејниот македонски клуб Вардар вечерва прослави јубилеј 75 години постоени, а навивачите „Комити“ славеа 35 години постоење.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Во пријателски натпревар против Железничар на арената „Тодор Проески“ „црвено-црните“ славеа со 2:0.

Навивачката група „Комити“ приреди шоу на трибините прославувајќи голем јубилеј, 35 години од постоењето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…