Дома Трансфер зона Валенсија купи Србин за 2.5 милиони евра и го „врза“ со клазула од 100 милиони евра

Валенсија купи Србин за 2.5 милиони евра и го „врза“ со клазула од 100 милиони евра

0
racic

Eкипата на Валенсија го претстави првото засилување за новата сезона.

Валенсија го доведе 20 годишниот фудбалер Урош Рачиќ од Црвена Звезда.

Според информациите од Шпанија, Валенсија за услугите на Рачиќ платила 2.5 милиони евра. Неговиот договор има важност до 2022 година и ќе има откупна клазула од дури 100 милиони евра.

Минатата сезона Рачиќ собра 34 настапи за Црвена Звезда и постигна три погодоци.


Следете го Sportski.mk и на


„Овој трансфер е остварување на сонот, сонував да потпишам за вака голем клуб. Среќен сум поради пристигнувањето. Добро го познавам клубот бидејќи ја обожавам шпанската лига. Ќе дадам се од себе за да му помогнам на овој клуб“, изјави Рачиќ на претставувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса ја одреди цената за Дембеле: Има ли кој да ја плати бараната сума?

Иако во текот на денот се појави вест дека Барселона после погодокот во Суперпкупот против…