Дома Фудбал Италија Вакво нешто ретко се гледа, ова е одбрана на деценијата🎥

Вакво нешто ретко се гледа, ова е одбрана на деценијата🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Рома синоќа лесно го победи Емполи со 2:0, но мечот ќе остане запаметен по неверојатната одбраната на Гилермо Викарио.

Голманот на Емполи ја направи една од најдобрите одбрани некогаш видени на фудбалските терени, која може да се прогласи за одбрана на деценијата.

Викарио во една акција имаше три интервенции за три секунди, прво го одбрани ударот на Пауло Дибала, потоа го одбрани и шутот на Манчини, а на крајот, иако беше паднат на земја, имаше легендарна одбрана на шутот на Абрахам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …