Дома Фудбал Италија Вакво нешто не се гледа често: Судија се жалеше на грч, фудбалер му помагаше 🎥

Вакво нешто не се гледа често: Судија се жалеше на грч, фудбалер му помагаше 🎥

Во финишот од натпреварот во Серија А помеѓу Рома и Фросиноне видовме еден необичен момент кога судијата Маркет падна на теренот поради грч во ногата.

Почесто сме биле сведоци како фудбалери се жалат на грч, но сега тоа се случи со судијата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Маркети падна на теренот по еден котнакт со Аур по што се жалеше на грч, фудбалерот на Рома му ја пружи вообичаената помош, а по неколку минути прекин натпреварот проодлжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…