Дома Топ вести Вакво нешто досега не се случило: Судот во Шпанија донесе историска одлука!

Вакво нешто досега не се случило: Судот во Шпанија донесе историска одлука!

Шпанија за првпат во историјата осуди луѓе на затворска казна поради однесување на фудбалсите терени.

Станува збор за тројца навивачи на Валенсија кои го навредуваа на расна основа Винисиус Жуниор. Навивачите се осудени на затворска казнма од осум месеци со тоа што им две години им е забранет влез на фудбалските стадиони било каде во Шпанија.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Винисиус сам идентификуваше еден од сторителите, додека другите двајца се пронајдени со помош на снимките од стадионот.

Навивачите го навредуваа Винисиус така што имитираа мајмунски звуци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…