Дома Фудбал Италија Буфон во Парма пречекан како „Предавник без чест“ (фото)

Буфон во Парма пречекан како „Предавник без чест“ (фото)

Легендарниот Џанлуиџи Буфон е „дете“ на Парма, од каде на почетокот на векот направи рекорден трансфер во Јувентус.

Буфон често добиваше овации од фановите, но и транспаренти на поддршка од фановите на другите клубови, посебно по триумфот на Италија на Мундијалот во 2006 година.

Но, вчера во Парма се појави транспарент, кој беше со навредлива порака за италијанскиот голман.

Голманот се врати во Јувентус по сезоната во ПСЖ, па сега е втор голман, а го избра бројот 77, кој го носеше во Парма.

Но, навивачите на Парма имаа транспарент кој гласеше „Предавник без чест, симни го нашиот број од твоето име“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Спрема ли Звезда „бомба“? Ивановиќ на ручек со Терзиќ! 📸

Иако се шпекулираше дека Бранислав Ивановиќ е пред враќање во Премиер лигата српските меди…