Дома Македонски спорт Бомба на Барди во 90-та за победа на Леванте! (ВИДЕО)

Бомба на Барди во 90-та за победа на Леванте! (ВИДЕО)

Леванте денес ја победи Гранада благодарение на македонскиот фудбалер Енис Барди.

Барди во 90. минута постигна прекрасен со кој обезбеди триумф за Леванте во рамките од 17.коло во шпанското првенство.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок за Сетиен и друштвото: Третолигаш води на полувремето против Барселона! (ВИДЕО)

Третолигашот Ибица на полувремето против Барселона има шокантен резултат. Ибица после 45 м…