Дома Луд Спорт Бокс меч во Интер: Лаутаро и Конте ги одмерија силите🎥

Бокс меч во Интер: Лаутаро и Конте ги одмерија силите🎥

Интер пред две недели ја освои шампионската титула во Италија, па сега е исклучително забавно на тренинзите од „нероаѕурите“.

Денес беше организиран „бокс меч“ помеѓу Лаутаро Мартинез и Антонио Конте, а церемонијал мајстор беше Ромелу Лукаку.

Лаутаро и Конте имаа вербална расправија на вчерашниот натпревар против Рома, па денес ги одмерија силите на забавен начин, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…