Дома Топ вести Бобан Николов има нов клуб, потпиша за Шериф

Бобан Николов има нов клуб, потпиша за Шериф

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов се пресели во молдавскиот шампион Шериф Тираспол.

Николов беше слободен агент откако го напушти Лече и сега потпиша за клуб кој игра во Лигата на шампиони.

Шериф е пред пласман во групната фаза од ЛШ, откако во плеј-офот во првиот меч го совлада Динамо Загреб со 3:0.

Бобан Николов претходно настапуваше за Виторул, Вардар, Фехервар и Лече.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Специја му дала „корпа“ на Дани Алвес!

Најтрофејниот фудбалер Дани Алвес ја добил една од најголемите „шлаканици“ во кариерата Во…