Дома Луд Спорт Бизарна повреда: Ја удри топката со глава и заврши во болница🎥

Бизарна повреда: Ја удри топката со глава и заврши во болница🎥

Бизарна ситуација беше видена на натпреварот помеѓу Базел и Сент Гален во швајцарската фудбалска лига. Играч на домашниот тим беше однесен во болница откако со глава ја удри топката.

Италијанскиот фудбалер Раул Петрета во еден момент ја удри топката и падна на тревникот, па на никого не му беше јасно што се случи.

Тој едвај остана свесен и веднаш беше префрлен во болница, а потоа беше откриено дека го повредил вратот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oстанува на тронот: Рекордот на Лазаров од 2009 нема да биде срушен и на овој Мундијал

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Му…