Дома Фудбал Бизарен пропуст: Зарем Реал очекуваше Србинот Јовиќ да знае шпански? (ВИДЕО)

Бизарен пропуст: Зарем Реал очекуваше Србинот Јовиќ да знае шпански? (ВИДЕО)

0

Денес во Мадрид беше преставен српскиот напаѓач Лука Јовиќ, а на самиот почеток се случи една малку чудна ситуација.

Јовиќ во Реал пристигнува од редовите на Ајнтрахт. Претходно го носеше дресот на Бенфика и Црвена Звезда.

Од некоја причина во Реал можеби очекуваа тој да знае да зборува шпански, па на денешното излегување пред медиумите видовме една интересна ситуација.

На претставувањето на Јовиќ немаше преведувач, па Јовиќ се најде во малку непријатна ситуација, за крато проблемот беше решен и презентацијата можеше да продолжи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…