Дома Топ вести Беше пред потпис во Интер, сега се сели во Јувентус

Беше пред потпис во Интер, сега се сели во Јувентус

Лазар Самарџиќ минатото лето беше на чекор од трансфер во Интер, а сега е голема желба на Јувентус.

Интер постигна договор со Удинезе за трансфер тежок 20 милиони евра плус еден младински фудбалер, веќе закажа лекарски прегледи, но трансферот пропадна бидејќи агентот побара повисока плата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Самарџиќ и оваа сезона игра одлично, а сега силен интерес за него покажува Јувентус.

„Бјанконерите“ веќе почнале преговори со агентот на Самарџиќ и сакаат да го доведат во летмиот преоден рок.

Наскоро Јувентус ќе испрати официјална понуда до Удинезе, клуб со кој традиционално има добри односи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…