Дома Фудбал Италија Бенитез: Јувентус и Интер се фаворити за Скудетото

Бенитез: Јувентус и Интер се фаворити за Скудетото


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Поранешниот тренер на Интер и Наполи, Рафаел Бенитез, смета дека Јувентус и „нероазурите“ се фаворити за титулата во Серија А оваа сезона.

Бенитез смета дека актуелниот шампион Милан е веднаш позади Интер и Јувентус во трката за Скудетото.

„Интер и Јувентус се главни фаворити. Милан е солиден, не можеме а да не го сметаме за еден од тимовите за титулата, но другите два тима се фаворити. Го ценам Јуве што ги ангажираше Ди Марија и Бремер. Не треба да го отпишуваме Наполи, а ни Рома“.

„Жозе Мурињо направи импресивна селекција и ќе ја има задача исто така да се бори за титулата. „Волците“ беа еден од најимпресивните тимови со своите трансфери, ги добија Пауло Дибала, Вајналдум и Немања Матиќ“, изјави Бенитез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…