Дома Трансфер зона Белингам доаѓа, Камавинга заминува

Белингам доаѓа, Камавинга заминува


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Едуардо Камавинга би можел на лето да го напушти Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

Камавинга минатото лето пристигна во Реал Мадрид од Рен за 30 милиои евра и во својата прва сезона покажа дека е еден од најголемите таленти во светот.

Меѓутоа, оваа сезона не добива голема минутажа и не може да се избори со конкуренцијата.

Реал на лето сака да го доведе Белингам, па поради тоа е спремен да го „жртвува“ Французинот.

Интерес за него покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, како и Милан и Борусија Дортмунд.

„Кралевите“ за неговата слобода бараат 60 милиони евра и опција да можат да го вратат во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Трансфер во последниот ден од преодниот рок направи и Шинџи Кагава

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во последниот ден од преодниот рок клубот го…