Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Белгија остана без двајва важни играчи за натпреварот против Русија

Белгија остана без двајва важни играчи за натпреварот против Русија

Селекторот на Белгија Роберто Мартинез се соочува со проблеми пред првиот натпревар од групната фаза на Европското првенство.

Мартинез нема може да смета на Аксел Витсел и Кевин Де Брујн. Ѕвездите на Борусија Дортмунд и Манчестер Сити се рехабилитираат од повреда и нема да можат да конкурираат за настап во натпреварот кој се игра во сабота во 21:00 часот.

Де Брујн се повреди во финалето од Лигата на шампионите по еден дуел со дефанзивецот на Челзи, Антонио Рудигер и се здоби со скршеница на носот.

Во овој момент не познато кога Де Брујн и Витсел ќе бидат спремни за враќање на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…