Дома Топ вести Барселона спремна да го продаде Араухо, му постави висока цена

Барселона спремна да го продаде Араухо, му постави висока цена

Барселона во зимскиот преоден рок одби понуда од 70 милиони евра за Роланд Араухо, но не ја исклучува можноста да го продаде на лето.

Араухо е лидер на одбраната на Барселона и се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци на светот, а силен интерес за него покажува Баерн Минхен.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


На лето Баерн е спремен да го продаде Де Лихт и да испрати понуда од 90 милиони евра за Араухо, сума која Барса нема лесно да ја одбие.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона е спремна да слушне понуди за Араухо, но само од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…