Дома Фудбал Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, пренесуваат каталонските медиуми.

24-годишниот Уругваец се етаблираше во еден од најстабилните дефанзивци во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Договорот на Араухо истекува в 2026 година, но за Барселона новиот договор е приоритет за да се заштити од заинтересираните клубови.

Најсилен интерес покажува Баерн Минхен, кој нема да штеди пари за да го доведе дефанзивецот на „Алијанц Арена“.

Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед му нудат многу повисока плата на Араухо, па поради тоа Барса е спремна да му понуди значително зголемување на платата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…