Дома Фудбал Барселона го „блиндира“ големиот талент

Барселона го „блиндира“ големиот талент


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Барселона е во завршни преговори со младиот талент, Алехандро Балде за продолжување на соработката, пренесуваат каталонските медиуми.

Договорот на 19-годишниот Балде е приоритет за Каталонците. Левиот бек игра одлична сезона и се етаблираше како еден од најголемите шпански таленти.

Неговиот договор истекува во 2024 година, па на лето ќе влезе во последната година од договорот. Поради тоа Барселона сака што поскоро да ја продолжи соработката, бидејќи за Шпанецот интерес покажуваат мнигу европски клубови.

Последните информации се дека двете страни се блиску до договор и Балде ќе стави потпис на договор до 2027 година со откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…