Дома Фудбал Барселна ќе бара преигрување на Ел Класико

Барселна ќе бара преигрување на Ел Класико

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта откри дека ќе ги побараат сите снимки и аудио записи од синоќешниот спорент момент на натпреварот против Реал Мадрид, и доколку утврдат грешка, ќе бараат преигрување на „Ел Класико“.

„Побаравме од Шпанската фудбалска федерација да ни достават снимки и аудио снимки од ВАР од поништениот гол на Јамал. Ако тоа беше гол, не ја отфрламе можноста да бараме преигрување на мечот. Ќе одиме далеку, не исклучуваме ништо“, изјави Лапорта.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Барселона двапати имаше водство на „Сантијаго Бернабеу“, но на крајот го загуби Ел Класико со 3-2 и практично ја загуби трката за шампионската титула во Ла Лига.

Пред крајот на првото полувреме, Ламин Јамал шутираше и според луѓето во Барселона, голманот Лунин топката ја извадил од зад гол линијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…