Дома Фудбал Барса во големи проблеми поради повреди!

Барса во големи проблеми поради повреди!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Барселона плати висока цена за синоќешната голема победа над Манечестер Сити во Лигата на шампиони.

Имено, Каталонците останаа без двајца стандардни првотимци поради повреда, а додатни проблеми за Луис Енрике прави црвениот картон кој го зарабти Матије.

После само девет минути игра во првото полувреме теренот мораше да го напушти Жорди Алба, кој најверојатно ја обнови повредата, па сеуште е нејасно кога ќе се врати на терените.

Неколку минути подоцна повреда заработи и Жерард Пике после еден дуел со Давид Силва.

Пике на фудбалските терени според шпанските медиуми би требало да се врати после три седмици, дека на Алба му следува подолга пауза поради истегнување на мускулот.

Споменатите двајца најверојатно ќе го пропуштат реваншот со Манчестер Сити на „Етихад“, а за главоболката на Енрике да биде уште поголема црвен картон заработи Матије кој исто така нема да може да игра во реваншот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…