Дома Македонски спорт Мак фудбал Барди: Две децении сонуваме за пласман на ЕП

Барди: Две децении сонуваме за пласман на ЕП

Поради пандемијата од коронавирус одложено е Европското првенство кое требаше да се игра ова лето, а со тоа и историскиот дуел помеѓу Македонија и  Косово во полуфиналето од Лигата на нации.

Македонскиот фудбалер Енис Барди вели дека и покрај паузата во светскиот фудбал, тој размислува за следниот меч на репрезентацијата.

Барди е задоволен што мечот е одложен бидејќи сака да се игра пред публика.

„Натпреварот против Косово ќе се игра во Скопје и ние сакаме да излеземе пред навивачи. Тој меч ќе биде историски за нас бидејќи сите чекаме за пласман на репрезентацијата на ЕП повеќе од 20 години“, вели Барди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Летото кога Ливерпул дојде во Скопје, а Работнички на Стратев истрча на „Енфилд“ (ВИДЕО)

На 29.јули 2010 година Работнички имаше прилика да игра против еден од најголемите светски…