Дома Фудбал Англија Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема зборуваше напаѓачот на англискиот тим Патри Бамфорд.

Бамфорд беше гостин во подкаст на УММ на јутуб каде што откри неколку пикантерии. Во делот за Џани зборуваше за него и неговата девојка.

„Не можам да ви го опишам Џани. Тој е како мало дете кое во него цело време има премногу шеќер. Откако се пласиравме во Премиер лигата отидовме на одмор и таму момците со себе ги земаа девојките и сопругите. Си помислив, добро, доаѓа со својата девојка и ќе биде помирен. Но, не – пак истото. Полошо од се што девојката на Џани е исто луда како него“, зборуваше Бамфорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…