Дома Фудбал Германија Баерн со интересна промена на дресот за наредната сезона (ФОТО)

Баерн со интересна промена на дресот за наредната сезона (ФОТО)

Баерн Минхен се одлучи за интересна промена на новиот дрес.

Од наредната сезона на дресот на Баерн ќе го нема натписот „Миа Сан Миа“ кој повеќе од една деценија стои на дресот на германскиот гигант над името на клубот и дресот на бројот.

Место познатите зборови ќе има поебно лого дизајнирано лого со името на клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…