Дома Фудбал Германија Баерн Минхен тргнува по Де Зерби

Баерн Минхен тргнува по Де Зерби

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби.

Де Зерби со неговиот Брајтон е апсолутен хит во Премиер лигата, игра одличен фудбал и остварува феноменални резултати.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Италијанецот добива комплименти и од неговите колеги, па се очекува на лето да направи чекор напред во кариерата и да седне на кормилото на голем клуб.

Сега сериозно во трката за неговиот потпис се вклучи Баерн Минхен. Баварците бараат наследник на Тухел, а Де Зерби е на врвот на листата желби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …