Дома Топ вести Баерн Минхен тргнува по Варан

Баерн Минхен тргнува по Варан

Рафаел Варан во последно време се помалку добива шанса за игра за кај Ерик Тен Хаг и во главно е на клупата за резерви.

Французинот веќе донел одлука да го напушти „Олд Трафорд“ во јануари, а Јунајтед е спремен да го пушти доколку пристигне понуда од 20 милиони евра.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Варан има богати понуди од Саудиска Арабија, но сака да остане во Европа и да игра врвен фудбал.

Последните информации се дека силен интерес за него покажува Баерн Минхен, кој бара засилување во одбраната.

Баерн нема да има проблем да ја плати бараната сума и наскоро ќе почне преговори со агентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…