Дома Топ вести Баерн Минхен започна преговори со Кристенсен

Баерн Минхен започна преговори со Кристенсен

Баерн Минхен е силно заинтересирана за дефанзивецот на Челзи, Андреас Кристенсен, пренесува „Билд“.

Баерн е во потрага по квалитетен дефанзивец бидејќи на лето ќе остане без Никлас Зуле, па Кристенсен е на врвот на листата желби.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Челзи не може да се договори со Кристенсен за нов договор и преговорите се во застој во моментов. Неговиот договор со „сините“ истекува во јуни 2022 година и тој сега е слободен да преговара со други клубови.

Баерн сака да ја искористи таквата ситуација и веќе почнал преговори со агентот, но ќе треба да ја победи конкуренцијата која е голема.

Тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема, а и Челзи до последен момент ќе се обиде да го убеди да стави потпис на нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…