Дома Фудбал Германија Баерн изненади со дресот за новата сезона, доминира белата боја 📸

Баерн изненади со дресот за новата сезона, доминира белата боја 📸


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Баерн Минхен денес официјалн ги претстави домашните дресови за наредната сезона 2023/2024.

Баварците ја променија црвената како основна боја и сега ќе настапуваат во дрес на кој преовладува белата боја со додадени црвени нијанси по ракавите.

Првичните реакции од навивачите не се најпозитивни, а цената на новите дресови на официјалната страна на Баерн изнесува 99.95 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…