Дома Фудбал Германија Баерн го претстави дресот со кој ќе одигра само еден натпревар 📸

Баерн го претстави дресот со кој ќе одигра само еден натпревар 📸

Баерн Минхен денес ги изненади навивачите со претставувањето на уште една гарнитура на дресови.

Баварците претходно претставија две гарнтиури на дресови со кои ќе играат скоро во сите натпревари оваа сезона.

Меѓутоа клубот од Минхен денес одлучи да претстави посебна гарнитура на дресови во која ќе одигра само еден натпревар.

Имено, Баерн и „Адидас“ дизајнираа дресови во чест на Октоберфест кој наскоро почнува.

Дизајниот е необичен затоа што дресови се зелени со златни линии, букви и грб.

Потврдено е дека Баерн со овие дресови ќе игра само против Бохум утре во натпреварот кој започнува во 15:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Каде беше Варди кога Роналдо дебитираше за Манчестер Јунајтед?

Лестер вчера на свој терен го победи Манчестер Јунајтед со 4:2 во натпревар од осмото коло…