Дома Трансфер зона Атлетико го сака дефанзивецот на Манчестер Јунајтед

Атлетико го сака дефанзивецот на Манчестер Јунајтед


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф би можел во овој преоден рок да се пресели во Шпанија.

Новинарот Фабрицио Романо пренесува дека Атлетико Мадрид започнал преговори со Јунајтед за трансфер на 28-годишниот Швеѓанец.

Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ првично ја одбиле понудата бидејќи сакаат да го задржат дефанзивецот до крајот на сезоната.

Меѓутоа, самиот Линделоф сака да направи трансфер бидејќи не добива голема минутажа. Неговиот договор со Јунајтед истекува во 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…