Дома Фудбал Асенсио: Нашиот план успеа!

Асенсио: Нашиот план успеа!

Напаѓачот на Реал Мадрид, Марко Асенсио е задоволен од играта на неговиот тим на мечот против Ливерпул.

„Кралевите“ победија со 3:1, а Асенсио беше еден од стрелците и го постигна вториот гол.

„Домониравме во првото полувреме, постигнавме два гола, но Ливерпул не се предаде. Знаевме дека треба да го акцентираме нападот преку крилата и да ги притискаме нивните дефанзивци, па тој план ни успеа. Се радувам дека влегуваме во најдобрата форма точно во клучните натпревари од сезоната“, истакна Асенсио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…