Дома Фудбал Останато Арсенал припремите за новата сезона ги започна со победа (ВИДЕО)

Арсенал припремите за новата сезона ги започна со победа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Арсенал се наоѓааат во САД на припремите за новата сезона.

„Топџиите“ припремите ги започнаа пред седум дена, а вчера го одиграа првиот пријателски натпревар. Противник на тимот на Унаи Емери беше Колорадо Рапидс, тим против кој Арсенал на крајот славеше со 3:0.

Секако, Емери во овој натпревар шанса им даде сите играчи бидејќи сакаше да види на кого може сериозно да смета во продолжение од припремите. Арсенал поведе уште во 14-тата минута кога гол постигна Сака.

До втор гол англискиот клуб стигна во 29-тата минута и овој пат стрелец беше Олајнук. Конечните 3:0 ги постави Мартинели со голот во 61-та минута од натпреварот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…