Дома Фудбал Италија Арсенал и Челзи стравуваат: Интер ја зголемува откупната клаузула на нивниот најдобар фудбалер

Арсенал и Челзи стравуваат: Интер ја зголемува откупната клаузула на нивниот најдобар фудбалер

Во фантастична форма се наоѓа Мауро Икарди.

Аргентинскиот напаѓач го реши дербито во Милано, игра неверојатно добро оваа сезона, а на осум одиграни меча постигна девет погодоци.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Секако, следи и интерес од најбогатите клубови. Интер ќе мора да реагира доколку мисли да го задржи во своите редови.

Тоа и го прават, се надеваат на потпишување на нов договор со Икарди, а според некои информации, Икарди би можел да има и далеку поголема откупна клаузула.

Сега таа изнесува околу 110 милиони евра, а Интер реши во новиот договор да стави сума од 150 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…