Дома Фудбал Останато Анчелоти: Милан без Малдини е осуден на пропаст

Анчелоти: Милан без Малдини е осуден на пропаст


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Карло Анчелоти постигна големи успеси како играч и тренер на Милан, но не му се допаѓа моменталната политика на клубот.

Ачелоти жестоко ја искритикува одлуката новиот сопственик да го избрка од клубот легендарниот Паоло Малдини.

Малдини ја имаше улогата на технички директор во Милан и беше најзаслужен што тимот се врати на победничките патеки.

„Тоа што му се случи на Малдини покажува недостаток на историска култура и покажување непочит кон традицијата на Милан. Вистина е дека историјата не носи победи, но историјата те учи како да победувате. Клубовите кои ги ставаат бизнис целите пред спортскиот успех се осудени на пропаст“, вели Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…