Дома Фудбал Анчелоти дозна какви се повредите на Милитао и Бензема

Анчелоти дозна какви се повредите на Милитао и Бензема


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Италијанскиот стратег Карло Анчелоти денес доби добри вести со повредите на Карим Бензема и Едер Милитао.

Двајцата фудбалери се повредија во вчерашниот натпревар против Валенсија кој Реал Мадрид го доби со 2:0. Првите прогнози беа дека Милитао може да го чека подолга пауза, но деталните прегледи покажаа дека не станува збор за сериозна повреда.

Дефанзивецот и напаѓачот се здобиле ос ситни проблеми и ќе го пропуштат само натпреварот против Мајорка по што ќе се вратат во тимот.

Доколку нема нови компликации Милитао и Бензема ќе можат да му помогнат на Реал на Светското клупско првенство и осминафиналето во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …