Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Антони го откри најголемиот проблем за фудбалерите во Катар

Антони го откри најголемиот проблем за фудбалерите во Катар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ѕвездата на Манчестер Јунајтед и бразилската репрезентација, Антони, тврди дека иновативните стадиони со клима-уред на СП во Катар се проблем за фудбалерите.

Изминатите денови проблеми со настинка имале Антони, Алисон и уште неколку други репрезентативци.

Антони тврди дека причина за тоа се клима уредите и дека тоа е голем проблем за сите фудбалери.

„Беше тешкко, бидејќи неколку дена не се чувствував најдобро. Имав настинка и болки во грлото. Мислам дека виновни за тоа се климатизерите на стадионите. Тоа не беше случај само кај мене, туку и кај неколку други играчи беше исто. Беше тешко да прифатам дека сум болен, но сега е добро, јас сум дел од тимот кој е на располагање“, изјави Антони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…