Дома Видео Анри не можеше да поверува, остана шокиран од оценката на Роналдо на ФИФА 🎥

Анри не можеше да поверува, остана шокиран од оценката на Роналдо на ФИФА 🎥

Новото продолжение на ФИФА, најпопуларната фудбалска симулација во светот, официјално излезе.

ФИФА по повеќе од 20 години го промени името, па новата верзија се вика EA FC 24 бидејќи ЕА го раскина договорот со светската фудбалска федерација.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Иако официјално не е лиценциран производ на ФИФА, новото продолжение и понатаму ги има сите лиценци како и претходните. Но, разликите на оценките кај некои фудбалери се навистина големи.

По повод излегувањето на оваа игра, Тиери Анри ги погодуваше фудбалерите откако претходно се појавуваа оценките. Кога дојде Кристијано Роналдо на ред, Анри не можеше веднаш да заклучи за кого станува збор.

„Шут, додавање, дриблинг…“, изговори Анри пред да се предаде, а кога виде за кого станува збор не можеше да верува: Не, не може да тој! Ова е лошо“, во неверување коментираше француската легенда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…