Дома Видео Андонова стрелаше, Леванте се пласираше во финалето на Суперкупот 🎥

Андонова стрелаше, Леванте се пласираше во финалето на Суперкупот 🎥

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна гол во триумфот на Левaнте против Логроњо (3-1) и избори пласман во финалето на шпанскиот Суперкуп.

Логроњо имаше водство од 28. минута, но потоа следеше големиот пресврт на Леванте, а Андонова влезе во игра во 64. минута и ги постави конечните 3-1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни крешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…