Дома Видео Англија има иднина: Погледнете го овој потег на младата ѕвезда на Сити ?

Англија има иднина: Погледнете го овој потег на младата ѕвезда на Сити ?

Репрезентацијата на Англија ја оправда фаворитската улога во натпреварот против Исланд и запиша победа од 4:0.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Најдобар на теренот во оваа победа на Англија беше младиот фудбалер на Манчестер Сити, Фил Фоден. Фоден постигна два гола и запиша асистенција при голот на Рајс.

Покрај голот и асистенцијата Фоден покажа и дека е расположен за игра со едно свое мало дриблинг шоу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голот со кој Жиру стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На полувремето Ф…