Дома Фудбал Репрезентации Ангеловски: Ве сакам, Вие сте моите херои!

Ангеловски: Ве сакам, Вие сте моите херои!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска на својот фејсбук профил објави групна фотографија од репрезентацијата после натпреварот против Германија.

Ова на Ангеловски му е прв пост на Фејсбук после големата победа против Германците, а во описот напиша:

„Ве сакам! Ви благодарам за овие незаборавни моменти поминати со Вас. Вие сте моите херои!“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…