Дома Најава Анализа и предлог типови: Продолжува „агонијата“ на гости за Мајорка!?

Анализа и предлог типови: Продолжува „агонијата“ на гости за Мајорка!?

Овој викенд на програмата е 14-то коло од шпанската Ла Лига, а во премиерниот дуел силата ќе ја мерат Леванте и Мајорка.

Леванте: Солидни партии!

Години наназад фудбалерите на ЛЕванте важат за екипа која пружа исклучително добри партии на домашен терен каде што навистина ретко губат, но катастрофално играат на гости, па затоа и успехот е изоставен. Општиот впечаток е дека во овој шампионат тоа не е толку изразено, бидејќи Леванте знае да стигне и до бодови на гости, но досега доживеаа и пораз на домашен терен и тоа во дуелот против Еспањол каде што  резултатот беше 0-1. Вераојтно и најдобар показател за игрите на домашен терен е натпреварот против Барселона каде што успеаа да направат пресврт во второто полувреме и постигнаа 3 гола за само 45 минути. После тој фантастичен триумф, Леванте беше поразен во Баскија од Билбао со гол на само две минути пред крајот на натпреварот.

Мајорка: Гостувањата се голем проблем за оваа екипа!

Фудбалерите на Мајорка после долго време успеаа да се вратат во друштво со најдобрите екипи од Шпанија и сигурни сме дека приоритет им е да останат тука повеќе од една сезона. Сепак, засега оваа екипа покажува две лица. Едното е убаво, а се однесува на натпреварите на домашен терен. Имено, Мајорка досега игра одлично и од осум натпревари на домашниот терен остварија четири победи, две реми и само два порази. Од друга страна, на гостински терен изиграа пет натпревари и немаат ниту еден триумф, па да бидеме искрени не очекуваме ниту сега да победат.

Наш предлог:

Како што и погоре кажавме, дефиницијата е дека Леванте игра одлично дома, а Мајорка катастрофално на гости, па затоа како прв најлогичен предлог ни е 1 со квота 1.90 во 1xBet. Похрабрите ги советуваме да испробаат со 1&ГГ во истата обложувалница со фантастична квота од 3.75.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Еве зошто овој викенд никој нема да мора да апелира да останете дома!

Во сабота и недела голем број на луѓе ќе бидат „приковани“ пред телевизиските екрани ̵…