Дома Најава Анализа и предлог типови: Ноќевање на првата позиција за Сосиедад!

Анализа и предлог типови: Ноќевање на првата позиција за Сосиедад!

Вечер во 21:00 започнува 13-то коло од шпанската Ла Лига, а почетокот на тоа коло ќе го означи дуелот помеѓу Реал Сосиедад и Леганес.

Реал Сосиедад: Најпријатното изненадување на шампионатот!

И минатата сезона фудбалерите на Сосиедад прикажуваа доста добри партии иако е интересно дека многу подобро играа на гостински терен отколку на домашен. Кога е во прашање овој шампионат, слободно може да кажеме дека фудбалерите на Сосиедад се најрпијатното изненадување досега. Имено, клубот од Сан Себастијан после 12 изиграни кола е на делба на првата позиција со Барселона и Реал, а тоа е феноменален податок. Во минатото коло изиграа фантастичен натпревар на гости и славеа против Гранада, а треба да се напомене дека до триумф стигнаа во последните моменти од дуелот.

Леганес: Најсериозниот кандидат за елиминација од лигата

Ако за некоја екипа може да кажеме дека најмалку покажа во овој шампионат, секако дека тоа е Леганес. Имено, оваа екипа после 12 изиграни кола се наоѓа на последното место на табелата со само пет освоени бода, а тоа под секое ниво кога се во прашање амбиците на оваа екипа. Не може да кажеме дека Леганес игра толку лошо колку што во некои натпревари немаа ни среќа. Поразувачки е фактот дека Леганес на досегашните 12 натпревари има постигнато само шест гола, а тоа доволно зборува дека оваа екипа има проблем со реализацијата.

Наш предлог:

Кога се ќе се собере и одземе, треба да бидеме реални и да признаеме дека Реал Сосиедад е голем фаворит на овој дуел. Како прв предлог ни е 1 со квота 1.67 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да испробаат со 1&3+ со квота 2.97 во истата обложувалница.

Проверете ги останатите бесплатни типови на Kladenje.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Атрактивен бонус за обложување

Интернет бизнисот стана предизвик, бидејќи широк спектар на компании од ден на ден се созд…