Дома Најава Анализа и предлог типови: Духот од хашката трагедија се уште лебди над ЈНА!

Анализа и предлог типови: Духот од хашката трагедија се уште лебди над ЈНА!

Партизан ова натпреварување во Европа ќе го заврши со натпреварот против Астана. Станува збор за натпревар кој одлучува за третото место на табелата и без никакви шанси за пласман во нокаут фазата.

Партизан: За момент се сруши се!

Минути ги делеа црно-белите од триумфот во Хаг против Алкмар, но за жал примија два гола за пет минути и тоа со играч повеќе на теренот. Од сигурни 2-0 стигнаа до 2-2 и ги загубија сите шанси за европска пролет. Доколку успеаа да ја зачуваат мрежата, сега ќе беа во позиција да се борат со Астана за вторито дел од Лига Европа. Не може да се каже дека Партизан потфрли оваа сезона, напротив изиграа одлично, но некако како да немаа среќа на сите натпревари. Холанѓаните во двата меча имаа по еден играч помалку, но црно-белите не ја искористија таа предност.

Астана: Свесното жртвување на Европа им донесе нова титула!

Веројатно лошото издание од Астана во групите придонесе за изненадување на многу фанови во фудбалскиот свет. Познато е дека повеќекратниот казахстански шампион е доста тврд орев, но кога се во прашање европските купови, тоа паѓа во вода. Во првите пет кола од групната фаза запишаа четири порази и една победа, но тоа не беше доволно за да останат во игра за нокаут фазата. Сепак како што и погоре кажавме, тоа беше поради мртвата трка во домашното првенство кое ја вода со екипата на Каират. Како и да е, Астана ги задоволи фановите.

Наш предлог:

Искрено, овој нетпревар и нема некоја тежина, но Партизан поради домашниот терен можеби има и предност. Секако дека секој европски натпревар е голем престиж, но овде очекуваме нешто порелаксирано. Како прв тип ви предлагаме Т12+ со квота 1.61 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да испробаат со ГГ за кој ќе си добијат квота 2.20 во истата обложувалница.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Атрактивен бонус за обложување

Интернет бизнисот стана предизвик, бидејќи широк спектар на компании од ден на ден се созд…