Дома Најава Анализа и предлог типови: Битка за лидерската позиција!

Анализа и предлог типови: Битка за лидерската позиција!

Во вторник и среда се натпреварите од четвртото коло на групната фаза на ЛШ во кое имаме интересни натпревари. Овој пат за вас го анализиравме натпреварот помеѓу Челзи и Ајакс кој е закажан за вечер во 21:00.

Челзи: Никој не очекуваше толку добри партии!

Кога на Челзи им ја изрекоа казната за забрана за доведување на нови фудбалери, навистина никој не очекуваше толку добра сезона за нив. Имено, тренерот Лампард успешно ги намести сите коцки и мроа да се признае дека наговата екипа изгледа фантастично на теренот. Ова сето што го напишавме го докажува и позицијата на табелата во Премиер Лига, а искрено тие се и на добар пат за да го продолжат ова натпреварување и во нокаут фазата. Големо изненадување беше и победата во Холандија против Ајакс на гостински терен. Како и да е, одговорно тврдиме дека оваа екипа игра фантастично во последно време.

Ајакс: Може ли оваа екипа да стигне до нова сензација?

Фудбалерите на Ајакс полека, но сигурно оваа сезона покажуваа дека минатогодишните партии не беа случајност и дека на оваа екипа мора да се гледа посериозно кога се во улога на противник. После три изиграни кола, Ајакс го дели првото место со Челзи во групата од ЛШ, па нема сомнеж дека овде ни претстои еден натпревар полн со притисок. Дефинитивно екипата од Амстердам игра фантастично во ЛШ, а тоа го докажуваат и резултатите од првите два натпревари каде што стигнаа до две лесни победи.

Наш предлог:

И едната и другата екипа во овој натпревар ќе оди на сите три бода, па поради таа причина ве советуваме да го избегнете конечниот исход и да се фокусирате на головите кои би требало без проблеми да ги има. Овде предлагаме ГГ со квота 1.55 во William Hill, a похрабрите можат да изиграат ГГ – прво полувреме со квота 3.90 во истата обложувалница.

Проверете ги останатите бесплатни типови на Kladenje.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Атрактивен бонус за обложување

Интернет бизнисот стана предизвик, бидејќи широк спектар на компании од ден на ден се созд…