Дома Видео Американците смислија нова тактика за одбрана од слободните удари на Меси 🎥

Американците смислија нова тактика за одбрана од слободните удари на Меси 🎥

Низ кариерата Лионел Меси постигнал бројни голови од слободни удари, а на последниот натпревар фудбалерите на Реал Солт Лејк одлучија со една нова тактика да се бранат од оваа специјалност на Аргентинецот.

Доби Меси слободен удар на околу 30-тина метри од голот и беше изненаден кога од противничките редови само двајца фудбалери застанаа во живиот ѕид, а останатите беа пред самиот петерец.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Испрати Меси одличен удар во горниот лев агол, меѓутоа токму еден од фудбалерите со глава го спречи да постигне убав погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Виктор Вембанјама е некој од кого во НБА лигата многу се очекува, а тоа сега го докажа и н…