Дома Фудбал Алексис Санчез два месеци надвор од теренот?

Алексис Санчез два месеци надвор од теренот?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Крилниот фудбалер на Интер, Алексис Санчез го повреди зглобот на пријателскиот натпревар помеѓу Чиле и Колумбија. Првите проценки се дека ќе отсуствува околу два месеци.

Се повреди во второто полувреме и беше заменет во 87. минута. Од фудбалската федерација на Чиле изјавија дека му е изместена тетивата на левиот скочен зглоб.

Санчез се врати во Милано за да направи дополнителни испитувања.

Имено, до повредата дојде после еден силен дуел со фудбалерот на Јувентус Квардадо, а останува да се види дали е проблем само тетивата или се оштетени и лигаментите.

Санчез ова лето пристигна во Интер на едногодишна позајмица, постигна погодок на стартот против Сампдорија, а имаше и добар натпревар против Барселона во ЛШ.

Како што пишува Мундо Депортиво, поранешниот играч на Барса и Арсенал би можел да отсуствува од терените и до два месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…