Дома Фудбал Италија Алегри се огласи по најавите дека ќе добие отказ во Јувентус

Алегри се огласи по најавите дека ќе добие отказ во Јувентус

Како што стојат работите, Масимилијано Алегри на крајот од сезоната ќе го напушти Јувентус. Италијанскиот стратег не ги оправда очекувањата и не дојде до титулата во Серија А.

Навивачите очекуваат промена, а се најавува дека Јувентус има договор со Тијаго Мота кој прави чуда со Болоња.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Новинарите сега го запрашаа самиот Алегри да ги коментира ваквите најави.

„Не би ги коментирал таквите шпекулации. Моја цел е на Јувентус да му обезбедам место во Лигата на шампионите. Клубот ќе одлучува што понатаму“, изјави Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…